ul. Zawiszy Czarnego 42, 05-420 Józefów

Usuwanie plam z błota z dywanu. Jak prać dywan?

Dzieci i zwierzęta kochają wpadać do domu niczym przeciąg – jedni nie są świadomi, że niosą z dworu brud, a inne są zbyt rozpędzone, aby zajmować się zdejmowaniem butów. Ale to na pewno świadczy o tym, że są szczęśliwi! Ale niestety plamy z błota to jedne z absolutnie najtrudniejszych plam do zmycia. W jaki sposób można usunąć plamę z błota z dywanu? I jak pozbyć się takiego błota, które już zaschło?

 

usuwanie błota z dywanu

 

Jak usunąć plamy z błota?

 

Usuwanie plam błota z ubrań jest… raczej proste. Wystarczy wrzucić je do pralki, porządnie wywirować i stroje są jak nowe. Te bardziej uciążliwe plamy być może będą potrzebowały podwójnego prania. Ale zazwyczaj to załatwi sprawę na dobre. Zupełnie odwrotnie jest z dywanem, którego nie da się tak łatwo wrzucić do pralki. Szczególnie jest dużych rozmiarów. No i nie wszystko tak prosto się z niego spiera… W jaki więc sposób można pozbyć się błotnych plam, które powstały na naszych dywanach albo wykładzinach?

Zobacz też: Jak sprać plamę z wina z dywanu?

 

Usuwanie plam z błota krok po kroku

 

Plamy z błota na dywanie, jeśli wrzucimy go do prania samodzielnie, szybko zgęstnieją i rozprzestrzenią się po całym materiale. Dlatego najlepiej jest poczekać, aż błoto zaschnie i dopiero wtedy się nim zająć. Wystarczy odkurzyć nadmiar błota z dywanu, a plamę, która zostanie – wyczyścić za pomocą wody oraz płynu do naczyń. Miejsce to powinno być czyszczone powoli, malutką i miękką szczoteczką, żeby w żaden sposób nie uszkodzić włókien dywanu.
Oczywiście dywan z takimi plamami można również oddać do profesjonalnej pralni dywanów, w której profesjonaliści zajmą się jak najlepszym pozbyciem błota oraz plamy po jego usunięciu.

Plamę można również usunąć za pomocą specjalnych detergentów, które do kupienia są w sklepach. Warto jednak sprawdzać składy wszystkich specyfików, żeby wykorzystać tylko te, które można używać do danego dywanu.

Trudniejsze plamy, których nie jesteśmy w stanie usunąć samodzielnie, możemy pozostawić profesjonalistom. A my w tym bardzo chętnie pomożemy – wystarczy jeden telefon i szybko odbierzemy dywan, upierzemy go i oddamy absolutnie czysty i pachnący. Możecie nas również znaleźć na Facebooku na stronie Eko-Perfekt.