ul. Zawiszy Czarnego 42, 05-420 Józefów

Pranie dywanu w Eko-Perfekt krok po kroku

Dużo mówimy o różnych rodzajach prania, wywabianiu plam, ale… Czy wiecie, w jaki sposób, krok po kroku, odbywa się pranie dywanów w naszej firmie? Jeśli nie, to chętnie przedstawiamy wszystko punkt po punkcie. Na samym końcu możecie z kolei obejrzeć filmik, który świetnie to pokazuje. Jakie etapy zachodzą w naszej firmie, aby oddać klientom czysty, pachnący i świeży dywan? Jak przebiega pranie dywanu w Eko-Perfekt?

 

Pranie dywanu

 

Trzepanie dywanu

Punkt pierwszy to trzepanie dywanu. Można dywan odkurzać, nawet kilka razy w tygodniu, ale wraz okaże się, że na dobre wsiąkły tam różnego rodzaju zabrudzenia. To etap kluczowy dla prania dywanu, chociaż nie ma tutaj samego prania sensu stricto. Trzepanie dywanu pozwala usunąć twarde i nierozpuszczalne zabrudzenia, które powstały w wyniku nagromadzenia się piachu oraz kurzu. Dzięki temu etapowi pranie idzie znacznie szybciej i jest dokładniejsze. Dlatego nigdy nie pomijamy tego etapu w swojej pracy.

 

Natrysk oraz środek piorący

Drugim etapem jest wstępne przygotowanie do etapu głębszego czyszczenia. Polega to na zastosowaniu natrysku oraz wtarciu specjalnej mieszkanki środków piorących. Na tym etapie następuje dokładne rozpuszczenie różnych plam oraz zabrudzeń, których często ciężko byłoby się pozbyć w domu. To bardzo ważny element procesu prania dywanu. Dzięki temu, kiedy zabieramy się za kolejny etap, jakim jest pranie zasadnicze, dywan jest już świetnie przygotowany do dogłębnego czyszczenia i robi się to znacznie łatwiej. I dzięki temu – jest to znacznie skuteczniejsze.

 

Pranie zasadnicze

To już główna część procesu prania, który polega na intensywnym czyszczeniu dywanu, a to wszystko przy zastosowaniu zaawansowanych maszyn szorujących. Zupełnie inaczej w tym punkcie podchodzi się do prania dywanów, które są wykonane z delikatnych materiałów. Pranie w takim przypadku odbywa się w sposób manualny, tak aby nie zniszczyć włosia i nie odbarwić dywanu. Nasi specjaliści doskonale wiedzą, które dywany mają być prane, w jaki sposób i zawsze się do tego zastosowują. Dlatego właśnie warto nam zaufać – wiedzy i doświadczenia u nas pod dostatkiem.

 

Płukanie i odwirowanie

Ostatnim etapem jest płukanie oraz odwirowanie dywanu, wykorzystując do tego specjalną wirówkę dywanową. Dzięki dokładnemu odwirowaniu proces suszenia jest w zasadzie „formalnością” – zdecydowanie szybciej schnie, dzięki czemu dywany naprawdę prędko są do odbioru. Stosujemy w tym przypadku maszyny najwyższej klasy i chcemy podkreślić, że takie wirowanie jest bezpieczne dla niemalże każdego rodzaju dywanu i nie trzeba martwić się o to, że zniszczą się podczas tego procesu.

 

Suszenie

Jeśli mamy taką możliwość, a dywan może być suszony w takich warunkach, korzystamy ze świeżego powietrza oraz słońca. Dzięki temu zapach po praniu utrzymuje się znacznie dłużej i jest naturalniejszy. Nie odmawiamy sobie korzystania z pięknej pogody. Jeśli jednak takowej nie ma albo dywan nie może być suszony na dworze, to wtedy korzystamy z opcji suszenia w kontrolowanych, dostosowanych do tego warunkach.

I w ten właśnie sposób pierzemy dywany, aby piękne i pachnące trafiły do naszych klientów. Cały proces można zobaczyć tutaj pod tym linkiem: KLIK.