ul. Zawiszy Czarnego 42, 05-420 Józefów

Pranie dywanu na sucho. Jak prać dywan na sucho?

Dywany i wykładziny można czyścić na kilka sposobów – nie tylko za pomocą wody oraz dodatku detergentu czyszczącego. Jest również inna metoda na odświeżenie dywanów i jest to sposób bez zużywania wody. Nazywa się to dokładnie „pranie dywanu na sucho”. To rozwiązanie dla tych, którzy chcą szybko i skutecznie przywrócić materiałom pierwotny wygląd i świeżość.
Pranie dywanu na sucho

Na czym polega czyszczenie dywanu na sucho?

Brudny dywan może skutecznie psuć wystrój całego pomieszczenia, w którym się znajduje. Mimo odkurzania brud potrafi wchodzić głębiej. Chociaż to dobry początek do utrzymania dywanu w dobrej kondycji, to jednak trochę za mało i najlepiej byłoby co jakiś czas dbać o pranie dywanu. Nie każdy może jednak pozwolić sobie na to, by w warunkach domowych dokładnie wyprać dywan – szczególnie ci, którzy mieszkają w bloku. Albo chcą wyprać całą wykładzinę. Dlatego świetnym rozwiązaniem dla nich będzie wykorzystanie opcji prania na sucho. A czyszczenie dywanu na sucho to pranie za pomocą specjalnych proszków. Pozwala to na:
1. Usunięcie nieprzyjemnych zapachów
2. Usunięcie plam na fragmentach dywanów
3. Usunięcie niewielkich zabrudzeń
4. Odświeżenie dywanu

Pranie dywanu na sucho – krok po kroku

Większość dywanów oraz wykładzin będziemy prać na sucho w ten sam sposób. Wystarczy kilka kroków, żeby cieszyć się świeżym dywanem. Cały proces nie jest nadzwyczaj skomplikowany i można zamknąć go w zaledwie kilku krokach, w których wyróżnia się:
1. Warto na tym etapie podjąć decyzję, czym będziemy prali dywan na sucho. Może to być preparat gotowy, zakupiony w sklepie; ale możemy również wybrać produkt, który mamy w swoim domu np. sodę.
2. Odkurzamy porządnie dywan, aby pozbyć się wszelkich luźnych zanieczyszczeń. Jeśli macie możliwość – możecie również wytrzepać dywan.
3. Równomierne wysypanie środka czyszczącego na całej powierzchni dywanu i zostawienie go na około 30 minut (max. godzinę).
4. Po tym czasie – należy odkurzyć dywan, aby w całości pozbyć się preparatu czyszczącego. Na tym właśnie kończy się pranie dywanu na sucho.
Nie brzmi skomplikowanie, prawda? Dlatego na początek będzie to świetne rozwiązanie. Jeśli jednak chcecie pozbyć się głębszych zabrudzeń i trudniejszych zapachów – polecamy skorzystać z oferty, jaką ma nasza pralnia dywanów.

Czym czyścić dywan w praniu na sucho?

W wielu sklepach znajdziecie spory wybór proszków do prania dywanu na sucho. A oprócz tego wiele innych produktów, które mają za zadanie odświeżyć materiały. I jak wszystko – każde mają swoje wady oraz zalety. Czyszczenie dywanu na sucho polega jednak na tym, żeby proszek, po który sięgamy, dokładnie wniknął we włókna i rozpuścił wszelkie zanieczyszczenia. Dlatego musi to być produkt, co do którego możemy mieć pewność, że nie zniszczy naszego dywanu albo wykładziny. Trzeba uważać, żeby taki produkt nie posiadał m.in. fosforanów, pyłu glinowego czy soli trisodowej. Na całe szczęście coraz więcej firm tworzy produkty, które są ekologiczne i bezpieczne dla naszego zdrowia oraz środowiska.
Z domowych składników świetna do czyszczenia dywanu na sucho jest… soda oczyszczona. Ten składnik często pojawia się w składzie środków piorących, więc można z niego skorzystać również samemu. Podobne działanie wykazuje również skrobia kukurydziana oraz sól kuchenna, ale soda najprawdopodobniej będzie najskuteczniejsza.
A jeszcze skuteczniejsze będzie tradycyjne pranie dywanu – po więcej informacji na temat prania możemy zaprosić was na naszą stronę na Facebooku Eko-Perfekt.