ul. Zawiszy Czarnego 42, 05-420 Józefów

Pranie dywanu metodą na wskroś – co to za metoda?

Dywany to, dla wielu ludzi, istotne wyposażenie pomieszczeń. Sprawiają, że pokoje wydają się być przytulne i jednocześnie zapewniają ciepło pod stopami. O dywany, jak o każdy inny element wystroju, należy odpowiednio dbać. Przede wszystkim – należy go we właściwy sposób czyścić. Jedną z metod prania dywanów jest tak zwana „metoda na wskroś”. O co właściwie z nią chodzi i czym dokładnie jest pranie dywanu metodą na wskroś?

 

Pranie dywanu metodą na wskroś

Zabrudzenia na dywanie

Na dywanie może powstać wiele rodzajów zanieczyszczeń – plamy z jedzenia, rozlane napoje, zabrudzenia odzwierzęce, kurz czy błoto. Jedno zabrudzenie jest jeszcze gorsze od drugiego i trudniejsze do usunięcia. Brud na dywanie źle wpływa na alergików, a wiele z tych plam może później prowadzić do nieprzyjemnego zapachu. Szczególnie problematyczne jest to w przypadku moczu czy innych „wpadek” zwierzęcych. Niezauważony bardzo szybko wnika w strukturę dywanu i robi się z tego trudna do usunięcia i bardzo nieprzyjemna zapachowo plama. W niektórych przypadkach nie ma możliwości pozbyć się problemu inaczej niż dokładnym praniem i na nic zdadzą się domowe metody. Wtedy właśnie metoda prania „na wskroś” może być ta właściwą.

Pranie dywanu metodą na wskroś – na czym polega?

Pranie dywanu metodą na wskroś to innowacyjna metoda, która sprawia, że dywan jest prany bardzo dogłębnie – woda oraz detergenty wchodzą w głąb dywanu. Dlatego materiał jest prany nie tylko z zewnątrz, ale również znacznie głębiej. To bardzo skuteczna metoda na pozbycie się wszelkich plam oraz zabrudzeń, które już dawno wniknęły w dywan.

Metoda prania „na wskroś” to metoda, która opiera się na kilku etapach, które należy wykonać, aby uzyskać najlepsze z możliwych efekty.

Etapy prania na wskroś

Najważniejszym etapem jest obejrzenie dywanu i zdecydowanie, czy nadaje się on do wykonania tego rodzaju prania. Następnie pracownicy zabierają dywan, aby móc zrealizować kolejne etapy. Oto jak wygląda pranie dywanu metodą na wskroś:

  1. Trzepanie dywanu – pierwszym etapem, zanim w ogóle dywan zostanie wyprany, jest dokładne wytrzepanie. Nie przypomina to jednak trzepania dywanu, które znamy z własnego podwórka, bo w tym celu wykorzystuje się specjalną maszynę. Dzięki temu pozbywamy się wszystkiego, co nagromadziło się w dywanie, a czego manualne trzepanie nie jest w stanie usunąć
  2. Pranie wstępne – pierwszy etap prania, na którego etapie pozbywa się trudniejszych zabrudzeń.
  3. Kąpiel wodna – to główny etap prania, który właśnie nazywa się praniem „na wskroś”. Proces odbywa się tutaj za pomocą specjalnej maszyny z miękką szczotką, która ma wyczyścić zarówno powierzchnię dywanu, jak i wszystko to, co znajduje się w środku. Włosie szczotki jest bardzo dokładne i wnika bardzo głęboko, więc bez problemu można pozbyć się nieprzyjemnego zapachu oraz plam, które wsiąkły w strukturę dywanu.
  4. Odsączanie – to bardzo ważny etap, ponieważ w tej metodzie prania zużywa się sporo wody i sporo z niej wnika w dywan. Dlatego takie wirowanie dywanu jest niezmiernie ważne. Dzięki profesjonalnym maszynom udaje się odwirować dywan w 95%. To równie ważny proces, dlatego że złe pozbycie się ilości wody może doprowadzić do powstania pleśni.
  5. Suszenie – to już ostatni etap prania dywanu „na wskroś”. Przynajmniej kilka/kilkanaście godzin dywan potrzebuje na dokładne wyschnięcie po tym, jak zostanie odsączony.

I tyle! W wielu przypadkach tyle wystarczy, aby dywan wyglądał jak nowy. Można jednak zdecydować się również na dodatkowe usługi.

Dodatkowe usługi w pralni

Każda pralnia oferuje dodatkowe usługi, które mogą się między sobą różnić. W przypadku naszej pralni oferujemy naszym klientom również:

  1. Neutralizacja zapachów – w przypadku trudniejszych zapachów, których nie da się usunąć za pomocą prania „na wskroś”, polecamy dokupienie usługi neutralizacji zapachów, która doskonale radzi sobie z nawet najtrudniejszymi i najintensywniejszymi zapachami
  2. Impregnacja dywanu – czyli wykorzystanie specjalnego preparatu do stworzenia powłoki na dywanie, która ma sprawiać, że dywan staje się wytrzymalszy na wiele plam i znacznie łatwiej się je czyści
  3. Ozonowanie – wykorzystanie ozonu do wywabienia najtrudniejszych zapachów, a także wszelkiego rodzaju drobnoustrojów z dywanu
  4. Usuwanie roztoczy – świetna opcja dla alergików, która gwarantuje usunięcie wielu drobnoustrojów z dywanu
  5. Obcinanie oraz obszywanie dywanu – w przypadku bardzo zniszczonych dywanach lub konieczności redukcji jego wielkości, poleca się usługę cięcia oraz obszywania dywanu

Więcej informacji o naszych usługach oraz promocjach na naszym facebooku: https://www.facebook.com/pralnia.dywanow.jozefow