ul. Zawiszy Czarnego 42, 05-420 Józefów

FAQ. Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na nie

Jeśli chodzi o pranie dywanów – jest wiele pytań, które na co dzień zadają klienci. Nic dziwnego, bo każdy chciałby wiedzieć, co się dzieje z jego dywanem, kiedy oddaje go do prania, a także jak wygląda każdy etap. Dlatego dzisiaj postanowiliśmy odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania (czyli stworzyć FAQ). Dzięki temu będziecie wiedzieć, jak wygląda cały etap, a także czego i kiedy możecie się spodziewać.

FAQ pranie dywanów

 

Czy dywan trzeba przywieźć samodzielnie?

Dywan jak najbardziej można przywieźć samodzielnie, ale jeżeli nie ma takiej możliwości – wystarczy umówić się u nas na odbiór dywanu przez pracownika. Taki dywan powinien być zwinięty i przyszykowany do odbioru. Na odbiór można się umówić zarówno przez telefon albo poprzez formularz na naszej stronie, który znajduje się w zakładce cennik.

Czy na oddanie lub odbiór dywanu należy się umówić?

Jeśli chcecie oddać dywan, możecie zrobić to kiedykolwiek w godzinach otwarcia pralni. Możecie zrobić to również poprzez specjalny formularz na naszej stronie, który znajduje się w zakładce cennik (w tym celu należy zjechać na sam dół strony). Po odbiór dywanu zaprosimy my – SMS-owo lub telefonicznie poinformujemy, że dywan został już uprany i gotowy jest do odbioru w naszej pralni.

Jak długo trwa realizacja usługi?

Staramy się, aby dywany były jak najszybciej gotowe do odbioru. Jest to jednak pranie dywanu oraz jego suszenie, co może trochę potrwać. Szacujemy, że średnio po 3-4 dniach dywan może być gotowy do odbioru, ale zdarza się, że cały proces się wydłuża albo wręcz przeciwnie – zarówno pranie i suszenie poszło szybciej. Dlatego należy liczyć się z tym, że dywan będzie szybciej lub później do odebrania. Szacujemy, że maksymalny czas prania dywanu w naszej pralni to 5 dni roboczych.

Czy można uprać jedynie dywan?

Nie, nie pierzemy jedynie dywanów. Możliwe jest również pranie wszelkiego rodzaju chodników, wykładzin, mat wejściowych, wycieraczek i wszystkich tym podobnych produktów. Każdorazowo można do nas zadzwonić i dopytać, jeśli nie są państwo pewni, czy mogą oddać do nas swój produkt. Chętnie odpowiemy.

Czy każdy rodzaj dywanu jest przyjmowany do prania?

Tak, każdy rodzaj dywanu jest u nas przyjmowany do prania. Mogą jednak zdarzyć się pewne wyjątki, o których zostaną państwo poinformowani, kiedy pracownik obejrzy przywieziony dywan. Z zasady jednak bez względu na rodzaj włókna, sposób tkani oraz jego wielkość, przyjmujemy wszystkie dywany. Dostosowujemy sposób prania do rodzaju dywanu, dlatego nie powinno być z tym żadnego problemu.

Czy wszystkie plamy zejdą w praniu?

Nie możemy tego zagwarantować w 100%. Są różnego rodzaju zabrudzenia. Jedne wydają się proste do usunięcia, ale w trakcie prania okazuje się, że to trudniejsze do usunięcia plamy. Chcemy jak najlepiej zająć się usuwaniem plam, ale czasami niektóre okazują się być niemożliwe do sprania. O wszystkim oczywiście poinformujemy klienta.

Czy uda się usunąć nieprzyjemny zapach z dywanu?

Owszem, usunięcie nieprzyjemnych zapachów z dywanu jest możliwe. Po to w naszej ofercie znajdują się dodatkowe usługi, takie jak ozonowanie czy neutralizacja zapachów. Zawsze można je wykupić, aby mieć pewność, że dywan zostanie odpowiednio zaopiekowany również pod kątem usunięcia nieprzyjemnych zapachów.

Kiedy trzeba zapłacić za usługę? Czy można płacić kartą?

Za dywan można zapłacić podczas odbioru w punkcie lub podczas przywożenia dywanu do waszego domu, jeśli taką usługę wykupiliście.

W naszym punkcie możliwa jest płatność zarówno gotówką, jak i kartą – to zależy, jak jest wygodnie klientom.

Gdzie jest realizowana usługa prania dywanów?

Usługa prania dywanów jest realizowana dokładnie w tym miejscu, do którego oddają Państwo dywany. Nie wywozimy nigdzie naszych dywanów i jesteśmy w pełni lokalną firmą. Uważamy, że to ważne – w dzisiejszych czasach powstaje wiele punktów, które swoje dywany wywożą w różne miejsca, aby tam je prać, co może wydłużać czas odbioru dywanu oraz zwiększać koszty. My jesteśmy w tej kwestii bardzo transparentni i zawsze nasze dywany były prane w naszej pralni, która działa nieprzerwanie od wielu lat.

Zapraszamy na naszego Facebook’a — Pralnia dywanów Eko-Perfekt.